فهرست

اخبار برگزيده

فرماندار بوشهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بوشهر:

منشور رفتار بشر در بزرگترین کتاب عالم، قرآن کریم با خواندن شروع می شود

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر به ریاست صالح رحیمی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر به ریاست صالح رحیمی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بوشهر و با حضور مهدی عابدی، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری بوشهر، حیدر راهب، معاون مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و اعضا این انجمن فرمانداری بوشهر تشکیل شد.
زینب جعفری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در ابتدای جلسه ضمن خوش آمد گویی به حاضران در جلسه  دستور جلسه را قرائت و گزارشی از کتابخانه های عمومی شهرستان ارائه دادند.
حیدر راهب، معاون مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، در بررسی کتابخانه عمومی شهرستان  بوشهر اذعان داشت: عدم وجود فضای کتابخانه ای کافی در بوشهر در شان مردم شهر نیست.
حیدر راهب خاطر نشان کرد: با توجه با سرانه پایین مطالعه در استان بوشهر که توسط سازمان آمار کشور ارائه شده است می بایست این مهم در جلسات مستمر انجمن کتابخانه ها مورد بررسی و ارائه راهکار قرار بگیرد.
صالح رحیمی، فرماندار بوشهر و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با تاکید بر اهمیت کتابخوانی و مطالعه بیان داشت: مبنای بشریت و خاتم پیامبران حضرت محمد(ص) و دستور صریح قرآن در قالب وحی به پیامبر است و اولین چیزی که خداوند بر پیامبر وحی می کند  دستور به خواندن است و منشور رفتار بشر در بزرگترین کتاب عالم، قرآن کریم با خواندن شروع می شود.
وی در ادامه‌ عنوان داشت: اهمیت خواندن و مطالعه از مستندات قوی ما در بینش اسلامی است که قابل بحث و تحلیل می باشد. همانطور که در ساختار حکومت بدن به غذا، ورزش و... نیاز دارد روان، فکر و اندیشه ما نیز به مطالعه نیاز دارد.
در این جلسه مصوب شد انجام تعمیرات سقف کتابخانه عمومی مصلحیان بوشهر توسط کارشناس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مورد بررسی کارشناسانه قرار گرفته و برآورد هزینه تعمیرات به فرمانداری اعلام شود.
در این جلسه تصمیم بر آن شد اداره کتابخانه های عمومی شهرستان هر دو ماه یک عنوان کتاب تفریظ شده توسط مقام معظم رهبری را معرفی و توسط شهرداری ها با همکاری نهادها و موسسات فرهنگی در مراسم و برنامه های عمومی و فضای مجازی به مخاطبین عرضه کند.
 همچنین مقرر شد شهرداران بوشهر به منظور تبلیغات شهری و محیطی مرتبط با فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک بیلبورد تبلیغاتی در محل پرتردد شهرها تعیین و برای انجام تبلیغات مرتبط با حوزه کتاب و کتابخوانی در اختیار نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان قرار داده و برای راهنمایی شهروندان بوشهر تابلو راهنمای مسیر کتابخانه های عمومی را در محل مناسب جانمایی و نصب نمایند.

 
عكس های مرتبط :