فهرست

به میزبانی کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر برگزار شد:

نشست مشترک مسئولان کتابخانه های استان با موسسه شهید محلاتی بوشهر

نشست مشترک مسئولین کتابخانه های عمومی بوشهر با موسسه صنعتی شهید محلاتی بوشهر در کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر ، با حضور عباس نعمتی ، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر ، علی دارابی، مدیر عامل موسسه شهید محلاتی، حجت الاسلام بهروز اکبری، نماینده ولی فقیه در موسسه شهید محلاتی و مسئولین کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر برگزار شد.
عباس نعمتی، سرپرست اداره کل کتابخانه ای عمومی استان بوشهر در ابتدای این نشست گفت: کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر به عنوان تنها کتابخانه استاندارد استان در زمانی که دولت با کمترین برخورداری مالی مواجه بوده است به بهره برداری رسیده و در چرخه خدمت رسانی به مردم شریف بوشهر قرار گرفته است.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر خاطر نشان کرد: هرچه کتابخانه ها زنده تر و پویاتر باشند،آسیبهای اجتماعی کمتری را در جامعه شاهد خواهیم بود.
نعمتی گفت: کتابخانه های عمومی از مراکزی هستند که خدمات خود را مستقیم و بدون واسطه به مراجعین خود ارائه می دهند و تنها دغدغه مندی و خواسته ما از مردم بوشهر این است که بهره حداکثری را از این امکانات  ببرند.
وی اعلام آمادگی کرد امکانات کتابخانه عمومی خلیج فارس بوشهر در خدمت پرسنل و خانواده محترم مجموعه صنعتی شهید محلاتی خواهد بود و در راستای همکاری دوجانبه با این موسسه صنعتی، خدمات و تخفیف مناسبی را به این جامعه هدف ارائه خواهیم داد.
وی تصریح کرد: یکی از موهبت ها و افتخارات کتابخانه‌های عمومی این است که خانواده ها با امنیت و اطمینان خاطر فرزندان خود را به این مراکز فرهنگی می فرستند.
علی دارابی، مدیرعامل موسسه صنعتی شهید محلاتی نیز در ادامه این جلسه بیان داشت: موسسه شهید محلاتی با 800 نفر پرسنل،  در زمینه ساخت و تعمیرات شناورهای نظامی مردمی و سازمانها در حال خدمات رسانی است.
وی افزود:آسیب های اجتماعی فعلی که در جامعه ظهور و بروز کرده است یکی از نشانه‌های سرانه پایین مطالعه در افراد جامعه است.
علی دارابی تاکید کرد: هزینه کردن در حوزه کتاب و کتابخوانی فایده ، سود و سرمایه گذاری است که در آینده شاهد تأثیرات آن خواهیم بود.
حجت الاسلام بهروز اکبری، نماینده ولی فقیه در موسسه شهید محلاتی  نیز گفت: هدف از خلقت انسان، رشد و تعالی است و کتاب و کتابخانه مهم‌ترین رکن و اثری که دارد این است که در تربیت و رشد انسان تاثیر مستقیم دارد.
وی با اشاره به فرمایش امیرالمومنین علی علیه السلام که « هر کسی که آگاهی داشته باشد خودش را از هلاکت نجات می دهد» گفت: اگر ارتباط بین کتابخانه و نسل جوان برقرار و مستمر شود مصداق همین حدیث امیرالمومنین علیه السلام است که در امتداد آن تهدیدهایی که جوانها و خانواده ها را  بخاطر عدم معرفت و شناخت مورد هجمه قرار داده است را به فرصت تبدیل و فرد و جامعه را از گمراهی نجات خواهد داد.
گفتنی است در پایان این جلسه از بخشهای مختلف کتابخانه و نحوه خدمت دهی به اعضا در این مرکز فرهنگی بازدید به عمل آمد
عكس های مرتبط :