اخبار1399/3/20 سه‌شنبه با حضور مدیر کل کتابخانه های عمومی استان؛ مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی تنگستان برگزار شد مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تنگستان در دفتر فرماندار تنگستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، آیین معارفه عمار خدری به عنوان رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان تنگستان با حضور سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر؛ عبدالحسن رفیعی پور، فرماندار تنگستان و یونس غلامی، معاون فرماندار برگزار شد.

سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، در ابتدای این جلسه از اقدامات و تلاش های عنایت شهبازی نژاد تقدیر کرد و گفت: موفقیت کتابخانه های تنگستان در عمل به وظایف ذاتی شان در گرو حمایت فرماندار، شورای اسلامی، شهرداران و خیرین هر منطقه است. همراهی و هم دلی این مجموعه می تواند کتابخانه های عمومی را در رسیدن به رسالتشان کمک کند.

سیدعلی هاشمی با اشاره به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کشور گفت: این جشنواره رویداد ارزشمندی است که توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور در رده های سنی مختلف در حال برگزاری است. از زمانی که نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزاری این جشنواره را به عهده گرفته، شاهد مشارکت بیشتری بوده ایم که این مهم نشان از تخصص و تلاش وافر کتابداران در کتابخانه های عمومی دارد.

وی با ارائه آمار برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در استان بیان کرد: تا امروز بالغ بر 14 هزار نفر از استان بوشهر شرکت کرده اند و شهرستان تنگستان توانسته است رتبه اول مشارکت استان را در این جشنواره کسب کند. با توجه به شرایط موجود در کشور و تعطیلی کتابخانه های عمومی به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، این میزان مشارکت از طریق فضای مجازی موفقیت بزرگی است.

عبدالحسن رفیعی پور، فرماندار تنگستان در این مراسم از فعالیت های انجام شده در کتابخانه های عمومی شهرستان تنگستان در دوره مدیریت عنایت شهبازی نژاد تقدیر کرد و گفت: برای رسیدن به وضعیت مطلوب کتابخانه ها، باید تلاش بیشتری صورت گیرد و در این مسیر شهرداران، دهیاران و خیرین بایستی با مدیر جدید همکاری کنند.

فرماندار تنگستان در این نشست بر لزوم پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه ها از درآمد شهرداری ها تاکید کرد و افزود: پیشبرد اهداف و رفع موانع و مشکلات این مراکز فرهنگی در گرو پرداخت سهم نیم درصد است.

در این نشست با تقدیر از عنایت شهبازی نژاد، عمّار خدری از نیروهای بومی شهرستان به عنوان رئیس جدید کتابخانه های عمومی تنگستان معرفی شد .