اخبار


1399/5/25 شنبه با حضور مجازی علیرضا قزوه و شاعران بوشهری: محفل ادبی شعر و آفتاب در بوشهر شروع بکار کرد. محفل ادبی شعر آفتاب با حضور علیرضا قزوه، رایزین فرهنگی ایران در هندوستان و شاعران بومی استان بوشهر آغاز بکار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، آیین افتتاحیه و اولین جلسه محفل ادبی شعر آفتاب با حضور سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، مجید عابدی، شاعر بومی و دبیر محفل، علی هوشمند، شاعر بوشهری و با حضور مجازی علیرضا قزوه، رایزن فرهنگی ایران در کشور هندوستان و نغمه مستشار نظام، دبیر محفل های ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور برگزار شد.
سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در ابتدای این مراسم گفت: شاعران استان بوشهر جایگاه بسیار بالایی در استان و در کشور دارند و ایشان می توانند با اعتقادات راسخ و بلندی که دارند در راستای رسیدن به اهداف بلند جمهوری اسلامی و ترویج مکتب اهل بیت(ع) گام بردارند.
 وی افزود: همانطور که در عهد پیامبر(ص) و در زمان اهل بیت(ع) شاعران مورد توجه بودند، اکنون نیز در نظام مقدس جمهوری اسلامی شاعران عزیز ما مورد توجه مقام معظم رهبری بوده و مورد تجلیل و تقدیر قرار می گیرند .
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر گفت: ان شاالله به گونه ای عمل شود که ظرفیت این محفل ادبی بستر مناسبی برای معرفی و ارائه آثار بومی شاعران معاصر بوشهری باشد.
 وی در این مراسم بر نکوداشت مقام شامخ سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در اشعار و سروده های شاعران تاکید کرد .
در این آیین حکم دبیری مجید عابدی، شاعر بوشهری به عنوان دبیر محفل ادبی شعر و آفتاب به ایشان اعطا شد .
 در این برنامه  علیرضا هوشمند، شاعر و روزنامه نگار بوشهری با حضور خود در این محفل به ارائه قسمتهایی از سروده های خود پرداختند .
 در ادامه آیین افتتاحیه مجازی  محفل ادبی شعر و آفتاب، علیرضا قزوه، شاعر و رایزن فرهنگی ایران در کشور هندوستان، نغمه مستشار نظامی، شاعر و دبیر محافل ادبی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و حسین دارند، فرهنگی و شاعر بوشهری بخش هایی از سروده های خود را ارائه کردند .
گفتنی است محافل ادبی شعر و آفتاب بر بستر نرم افزار اسکای روم  و از طریق لینک www.skyroom.online/ch/mansourmaygoli/library-bu پخش خواهد شد و شرکت برای عمومی نیز آزاد خواهد  بود.