فهرست

تازه‌ترين اخبار

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد:

کارگاه آموزشی قصه گویی خلاق در کتابخانه عمومی غدیر کنگان

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی با مشارکت پیش دبستانی آیندگان، کارگاه آموزشی قصه گویی خلاق با حضور مجازی هدی دامغانی، مدرس کارگاه قصه گویی و خلاقیت و عضو انجمن قصه گویی کانون پرورش فکری کودک و نوجوان در کتابخانه عمومی غدیر کنگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و با همکاری پیش دبستانی آیندگان کارگاه آموزشی قصه گویی خلاق با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.
در این دوره آموزشی جمعی از مربیان و نوآموزان حضور پیدا کرده اند و به موضوعاتی مانند: «بالا بردن کیفیت محتوایی قصه ها»،«تشویق و ترغیب بیشتر کودکان به کسب دانش و اخلاق اجتماعی»، «ارتقا و تکامل درک و شناخت کودکان از طریق قصه خوانی» پرداخته شد.
رباب ارشادی مطلق، مسئول کتابخانه عمومی غدیر کنگان، در این باره گفت : ما باید با ایجاد محرک های طبیعی مثل قصه گویی و قصه خوانی از آغاز دوره کودکی به بچه ها کمک کنیم تا نسبت به شناخت محیط پیرامون خود با توجه به میزان توانایی شان از مفاهیم درک علمی دست یابند و با تمام جنبه های زندگی فردی و اجتماعی آشنا شوند.
هدی دامغانی، مدرس دوره قصه گویی خلاق، با بیان اینکه هنر قصه گویی یکی از بهترین روش های آموزش مفاهیم به کودکان است افزود: این روش می تواند با بهره گیری از امکانات موجود با تمامی اشکال گوناگون خود، از خواندن قصه تا استفاده از تصاویر و شکل و عروسک ها و بازی زنده نمایشی برای آموزش مفاهیم علمی به کودکان و انتقال تجربه های با ارزش زندگی اجتماعی مورد استفاده مربیان و والدین قرار گیرد.