صفحه اصلي
زمان ديجيتال
چهارشنبه 5 آبان 1400  
اخبار
1399/5/22 چهارشنبه دبیرکل نهاد در مراسم معارفه سرپرست معاونت اداری و مالی مطرح کرد؛ رفع موانع حقوقی نهاد و تأمین بودجه پایدار انگیزه ما برای تلاش بیشتر است علیرضا مختارپور در مراسم معارفه سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد، اظهار داشت: امید است با وجود مجلس جدید و همکاری های در حال شکل گیری، اتفاقات مثبتی رقم بخورد و بتوانیم ضمن رفع موانع حقوقی، بودجه بیشتری را به صورت پایدار برای نهاد تأمین کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مراسم تکریم اسماعیل شفاعی، معاون سابق اداری و مالی و معارفه هوتن والی نژاد به عنوان سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد ۱۹ مردادماه، با حضور علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ امین متولیان، معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات؛ مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی؛ مهدی توکلیان، مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل؛ مهدی صباغ، مدیرکل منابع انسانی و امور پشتیبانی؛ محمدهادی زرافشان؛ مدیرکل حقوقی؛ عباس نعمتی، مدیرکل حراست؛ هادی امیری، مدیرکل عمرانی؛ محمدهادی ناصری طاهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ هوتن والی نژاد، سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد و اسماعیل شفاعی، معاون سابق اداری و مالی نهاد برگزار شد.

علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این جلسه اظهار داشت: جناب آقای شفاعی سال های زیادی در نهاد زحمت کشیدند؛ کار کردن در نهاد، نه تنها در معاونت اداری و مالی، بلکه در تمامی معاونت ها و ادارات کل نهاد، با سایر دستگاه ها متفاوت بوده، پردردسر و بدون پشتوانه پایدار است. نبود بودجه و امکانات مطمئن و پایدار از یک سو و توقعات منطقی و گاه غیرمنطقی از سوی دیگر و در عین حال انجام فعالیت ها و برنامه های فرهنگی در سطحی گسترده و متنوع، دشواری کار را نشان می دهد. قطعا این کار انتخاب اول هیچ کسی نخواهد بود، آن هم در شرایطی که برای معاونان، مدیران و برخی همکاران ما در ستاد، کارهایی کم دردسرتر و با مزایای بیشتر وجود دارد؛ حضور دوستانی که در این شرایط کنار ما می مانند و در حد توان خود به مجموعه کمک می کنند، برای ما ستودنی است. ان شاءالله همه ما در انجام کار خلوص عمل داشته باشیم؛ چراکه برای ما که به دیانت و آخرتی معتقد هستیم، موفقیت ها و تقدیرهای دنیوی به تنهایی کافی نیست و می دانیم دستگاه محاسباتی دیگری هست که به طور جزئی به حساب مان رسیدگی می کند.

وی ادامه داد: آقای شفاعی با وجود تمام مسائل و تنگناها، زحمات بسیاری کشیدند و امیدواریم آقای والی نژاد نیز در این مسئولیت موفق باشند؛ از همکاران مجموعه اداری و مالی درخواست می کنم همانطور که با جناب آقای شفاعی همفکری و همکاری داشتند، این شیوه را کماکان در پیش بگیرند. کار در معاونت مالی و اداری سنگین است؛ به ویژه امسال که در وضعیت ویژه ای هستیم و امیدی ایجاد شده که با وجود مجلس جدید و همکاری های در حال شکل گیری، اتفاقات مثبتی رقم بخورد و بتوانیم ضمن رفع موانع حقوقی، بودجه بیشتری را به صورت پایدار برای نهاد تأمین کنیم. برای انجام این امور فرصت زیادی نداریم و همکاران ما باید بسیار تلاش کنند. در استان ها هم مدیران و همکاران در حال فعالیت هستند و امیدواریم این تلاش ها به نتیجه برسد تا در دنیا و آخرت سربلند باشیم.

اسماعیل شفاعی: عدم توقف فعالیت ها و ایجاد بن بست در کارها، خط قرمز من بود

در ادامه اسماعیل شفاعی، ضمن تبریک عید غدیر، اظهار داشت: از بهمن ۱۳۹۳ حدود ۵ سال و شش ماه در نهاد کتابخانه های عمومی کشور افتخار خدمت داشتم. از حمایت ها و محبت های جناب آقای مختارپور و نگاه تیزبین ایشان نسبت به مسائل که اتفاقات بزرگی را برای نهاد رقم زد، قدردانی می کنم؛ من از ایشان آموختم.

شفاعی بیان کرد: در حوزه معاونت اداری و مالی مرسوم است که گاه امور با تأخیر انجام شود؛ طی مدت حضورم در نهاد، عدم توقف فعالیت ها و ایجاد بن بست در کارها، خط قرمز من بود و در این زمینه تمام تلاش خود را کردم. نمونه بارز این امر افتتاح چند باب کتابخانه مرکزی بود. با وجود تمام تلاش ها و زحمات جناب آقای رمضانی و همکاران ایشان در معاونت توسعه کتابخانه ها، موضوع تأمین منابع مالی یکی از مباحث اساسی این پروژه ها بود؛ خدا را شاکرم که در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل، رفع شد.

وی ضمن آرزوی موفقیت برای هوتن والی نژاد، سرپرست معاونت اداری و مالی نهاد، اضافه کرد: بنده توفیق همکاری با جناب آقای والی نژاد را داشته ام؛ تدین و تعهد ایشان زبانزد است‌ و قطعا کارها را بهتر از گذشته پیش خواهند برد.

در ادامه هوتن والی نژاد، سرپرست اداری و مالی نهاد، ضمن تبریک عید غدیر، اظهار داشت: از اعتماد جناب آقای مختارپور تشکر می کنم و ان شاءالله به فضل خداوند و کمک مدیران نهاد و همکاران مجموعه معاونت مالی و اداری، بتوانیم پاسخ مناسبی به اعتماد ایشان بدهیم.

در ادامه این مراسم امین متولیان، معاون معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: شش سال حضور جناب آقای شفاعی در مجموعه نهاد به سرعت گذشت؛ همکاری ما در این مدت فراتر از یک همکاری و همراهی اداری بود. با اینکه طبیعت کار اداری، ‌مسائل و مشکلاتی به همراه دارد، ایشان با روی خوش و سعه صدر برادری کردند و فضای رفاقت، همکاری و همدلی حاکم بود. به پاس این برادری و رفاقت همواره دعاگویشان خواهم بود و امید که بیش از پیش بدرخشند.

در این مراسم همچنین مهدی رمضانی، معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی و محمدهادی ناصری طاهری، عضو شورای معاونین نهاد و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران با اشاره به اخلاق پسندیده و برخورد دوستانه اسماعیل شفاعی با همکاران معاونت اداری و مالی و نیز مدیران‌کل، برای هوتن والی نژاد به عنوان سرپرست معاونت اداری و مالی آرزوی موفقیت کردند.

گفتنی است، در پایان نشست دبیرکل نهاد ضمن تقدیر از خدمات اسماعیل شفاعی حکم انتصاب هوتن والی نژاد را به وی اهدا کرد.

ابزارک تصویرابزارک تصویر

نسخه قابل چاپ

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.