فهرست

تازه‌ترين اخبار

در نشست مشترک کتابخانه عمومی بعثت نخل تقی با اولیا و مربیان دانش آموزان مطرح شد:

حضور والدین در کنار کودکان در کتابخانه عمومی مصداق آموزش غیر مستقیم تشویق و عادت دادن به مطالعه است

همزمان با شروع سال تحصیلی و در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ، جلسه انجمن اولیا و مربیان با همکاری کتابخانه عمومی بعثت و دبستان هدف، در کتابخانه عمومی بعثت شهر نخل تقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، همزمان با آغاز سال تحصیلی و در راستای آشنایی والدین و دانش آموزان  از خدمات و فعالیت های فرهنگی  کتابخانه و همچنین ترویج و ارتقای فرهنگ مطالعه در شهر نخل تقی و لزوم توجه والدین به مطالعه فرزندان، جلسه انجمن اولیا و مربیان با همکاری دبستان هدف در کتابخانه عمومی بعثت نخل تقی برگزار گردید.
زهرا کرمی , مسئول کتابخانه عمومی بعثت نخل تقی با اعلام این خبر گفت: حضور والدین در کنار کودکان در کتابخانه عمومی، به منظور استفاده از کتابخانه، قطعاً تأثیر به سزایی بر روحیه کودک و نوجوان خواهد داشت، کودک والدین خود را در کتابخانه و در حال استفاده مستقیم از منابع مجموعه می بیند و این امر، علاقه به مطالعه و مراجعه به کتابخانه را در کودک نهادینه می کند و در ذهن او، مراجعه به کتابخانه  و استفاده از منابع، به عنوان امری بدیهی و لازم نقش می بندد. این همان آموزش غیر مستقیم تشویق و عادت دادن به مطالعه است.
زهرا کرمی افزود: کتابخانه عمومی یکی از مهم‌ترین کانون‌های اجتماعی جامعه است و زمانی میزبان خوبی برای دانش آموزان خواهد بود که از تازه‌ترین کتاب‌ها و آثار ارزشمند بازار نشر برخوردار باشد. در حال حاضر کتابخانه های عمومی این آثار ارزشمند را در خود جای داده اند. كودكان ونوجوانان علاقه زيادي به مطالعه كتاب‌هاي غير درسي نشان مي‌دهند و كتابخانه‌هاي عمومي به عنوان اماكني پويا و پر جنب وجوش براي اهل مطالعه و كتاب مي‌توانند پاسخگويي مناسب براي اين علاقه باشند و نقش اساسي در ايجاد عادت مطالعه در كودكان ونوجوانان برعهده بگيرند.
کرمی با بیان این که کتابخانه‌های عمومی باید به تناسب ویژگی‌ها و نیازهای دانش‌آموزان و مراجعان خود متنوع‌ترین و موثرترین کتاب‌ها و مجلات را داشته باشد، افزود: خانواده‌ها، معلمان و مربیان تربیتی باید دانش‌آموزان را تشویق کنند تا به عضویت کتابخانه درآیند؛ زیرا کتابخانه، روح و جان مدرسه و در واقع مکمل آن است.
مسئول کتابخانه عمومی بعثت افزود: انجمن اولیا و مربیان می بایست با همگانی کردن شور و شوق و عشق به کتاب خوانی در بین اولیا و دانش آموزان، عادت به مطالعه ایجاد کنند. وی با اشاره به فعالیت های جنبی کتابخانه ها از جمله آموزش قرآن، داستان نويسي، مسابقات کتابخواني و نقاشي، جشن و مراسم مذهبي، مطالعه در تابستان، کانون ادبي، نمايشگاه کتاب، قصه گويي و.... خواستار عضویت دانش آموزان و اولیاء آنها در کتابخانه و استفاده از خدمات کتابخانه های عمومی شدند.