فهرست

اخبار برگزيده

در نشست سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر با اعضای شورای اسلامی مطرح شد

وضعیت کتابخوانی در بوشهر مناسب نیست

سرپرست اداره کل کتابخانه های استان بوشهر گفت: شهر بوشهر فقط چهار کتابخانه خلیج فارس، مبصری، شهدای باغ زهرا و مصلحیان را دارد و کتابخانه شهید عاشوری نیز سالها است تعطیل است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، جلسه شورای اسلامی شهر بوشهر با حضور عباس نعمتی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در سالن جلسات امارت امیریه برگزار شد.
  عباس نعمتی سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهر بوشهر گفت:  شهر بوشهر در رده دهم شهرهای استان از نظر کتابخوانی قرار دارد که این مناسب مرکز استان نیست.
وی با اشاره به کمبود فضای کتابخانه ای در بوشهر بیان داشت: طبق افق 1404 باید برای هر هر 100 نفر 8 متر فضای مطالعاتی وجود داشته باشد که این رقم در شهر بوشهر کمتر از یک متر است.
نعمتی گفت: در حال حاضر شهر بوشهر سه کتابخانه فعال خلیج فارس، مبصری و شهدای باغ زهرا و مصلحیان  را دارد که سالن کتابخانه مصلحیان و کتابخانه شهید عاشوری نیز سالها است تعطیل است.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر تصریح کرد: کتابخانه استاندارد خلیج فارس بوشهر بزرگترین و پیشرفته ترین کتابخانه استان است و تا 7 برابر ظرفیت فعلی نیز قادر به ارائه خدمت خواهد بود.
وی با ارائه گزارشی از فعالیت کتابخانه های عمومی در ایام کرونا گفت: کتابخانه های عمومی استان با ارائه برنامه های فرهنگی و آموزشی از طریق فضای مجازی و راه اندازی پیک کتاب برای رساندن کتاب به اعضا در ایام تعطیلی، ‌این تهدید را به فرصت تبدیل کردند.
جعفر پورکبگانی، رییس شورای شهر بوشهر نیز خاطر نشان کرد: همه دستگاههای فرهنگی باید در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تلاش کنند و ما در مدیریت شهری از این امر حمایت می کنیم.
 رییس شورای شهر بوشهر گفت: فضای مجازی و کتابخوانی دو تاکید مقام‌معظم رهبری است و این نشان  از اهمیت موضوع  دارد.
جعفر پورکبگانی در ادامه افزود: باید مشخص شود نهادهای مثل صدا و سیما، حوزه علمیه، اوقاف، ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و شورای فرهنگ عمومی چقدر در ترویج کتابخوانی نقش داشتند .
 در این نشست عبدالله کردگار سرپرست شهرداری بوشهر گفت: در پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از منابع درآمدی شهرداری ها اهتمام ویژه داریم و همچنین یک دستگاه اتوبوس را برای راه اندازی کتابخانه سیار در اختیار اداره کل کتابخانه های عمومی استان قرار خواهیم داد.


 
عكس های مرتبط :